Пятница, 29.03.2024, 11:37 | Приветствую Вас Гость | Регистрация | Вход

Каталог продукции

Главная » Статьи » Статьи

Фарбування фасаду

Фасад повинен не просто служити "обличчям" будинку, але і забезпечувати його захист від погодних умов. Фарбування стін з лицьової сторони захищає шар штукатурки і кладку від дії вологи. На сирій кладці досить швидко з’являються пошкодження від морозу, моху.

Тому дуже важливим стає оновлення шару фарби через деякий час, щоб своєчасно уникнути негативного впливу вологи та інших чинників. Тому фасадна фарба, з одного боку, повинна бути особливо стійкою до дії вологи, сонячного випромінювання і забруднення навколишнього середовища, а з іншого, вона повинна мати високу пропускну спроможність до водяної пари. Зараз існують дорогі фасадні покриття з ефектом самоочищення. І фасад Вашого будинку довго залишатиметься в зразковому стані.

 

Основа

Новий шар фарби Ви можете наносити на силікатну цеглу, цегляну кладку, мінеральну штукатурку, панель з волоконного цементу або старий шар фарби.

Перш ніж Ви приступите до первинного фарбування, потрібно добре зачистити основу і обробити її за допомогою грунтовки. Якщо фарбування здійснюється силікатною фарбою, то для неї необхідна силікатна грунтовка. Якщо на основі багато крейдяних плям або старий шар із вапняною фарбою, потрібно її вимити або відскоблити.

 

Новий шар штукатурки

Якщо штукатурка на фасад ще не нанесена або старий шар вже не можна врятувати, тоді потрібен новий. В цьому випадку Вам потрібно продумати зовнішню та внутрішню ізоляцію стін.

Додаткова зовнішня ізоляція рекомендується у будь-якому випадку. Це – найефективніше рішення для того, щоб на тривалий час скоротити втрату енергії.

 

 

Інструкція

 

Найголовніша заповідь для всіх робіт – це забезпечення максимальної безпеки праці. Тому перед початком робіт по фарбуванню фасаду порівняйте, що для Вас буде зручним і надійним: робота на звичайній драбині чи будівельні ліси.

 

Важливо: перевірка основи!
Проведіть рукою по фасаду. Якщо основа легко стирається, порошиться, або якщо Ваша рука забарвлюється в білий колір, значить, вона є крейдяною. Несучу здатність основи можна перевірити за допомогою тесту з клейкою стрічкою (скотчу). За допомогою різака нанесіть декілька легких подряпин на поверхню, добре розітріть малярний креп і швидким рухом відірвіть клейку смужку. Якщо до скотчу приклеїлися частинки фарби, то основа не придатна для фарбування. її потрібно видалити. Ще один тест: Якщо Ви нігтем можете поскребти по основі, і вона не обсипається І не кришиться, то основа має хорошу несучу здатність і готова до фарбування.

Чищення основи

Очистіть поверхню спочатку сухою, а потім змоченою у воді щіткою. Підготувати основу можна також за допомогою миття високого тиску. Перевірте основу на наявність моху або іншої рослинності. При виявленні обов'язково очистіть поверхню сухою щіткою або засобами.

Закладення тріщин

Всі дірки, плями і тріщини потрібно обов'язково закласти і/або усунути. Для захисту місця фарбування і предметів від забруднення рекомендується використовувати захисну плівку.

Тест на всмоктувальну здатність

Для тестування всмоктувальної здатності використовується волога губка. Якщо вона вбирається, то основу потрібно прогрунтувати.

Нанесення ґрунту

Нанесіть ґрунтовку пензлем або малярною щіткою. Після цього переходьте до фарбування, якщо прямі сонячні промені потрапляють на пофарбовану поверхню.

Спочатку кути

Спочатку фарбують всі кути. Виступи та архітектурні елементи можна пофарбувати в інший колір, щоб розставити акценти.

Перший і проміжний шар фарби

Перший і проміжний шар наносяться фасадною фарбою;ці шари фарби можуть бути дещо світлішими: для цього фарба розбавляється водою на 5-15 %. Для підвищення стійкості можна додати у фарбу фунгіцид або альгіцид.

Остаточний шар фарби

Остаточний шар наноситься нерозбавленою фарбою  в три етапи: спочатку валиком уздовж…

Хрестоподібне нанесення фарби

…потім упоперек і ще раз уздовж. Для забезпечення найбільш високої якості фарбування необхідно дотримуватись принципу «мокрим по мокрому».

 

 

Поради

 

Уникайте яскравого сонця

Не рекомендується фарбувати, коли сонце світить прямо на фасад. Необхідною умовою для нанесення фарби на частини фасаду є нагріта поверхня у момент фарбування та під час висихання поверхні. Температура повітря не повинна перевищувати середню кімнатну температуру (21 °С). Таким чином, Ви уникнете того, що фарба погано ляже на основу. Основна порада: східну сторону рекомендується фарбувати в другій половині дня або увечері, західну сторону - в першій половині дня, а південну сторону - рано вранці та пізно ввечері.

 
Міцна основа для гарних фарб
Від найкрасивішого фасаду не буде ніякої користі, якщо він обсипається. Тому перед початком фарбування уточніть З питання:

 Чи є на поверхні фасаду плями від води або росте мох?

 Чи обсипається штукатурка? Якщо так, то в такому випадку необхідно ґрунтовне чищення, наприклад, за допомогою миття під високим тиском. Друге питання: чи осипається шар штукатурки? Для перевірки притисніть до старого шару фарби шматок клейкої стрічки завдовжки 20 см і різким рухом відірвіть його. Якщо на клейкій стороні залишаються частинки основи, то її потрібно відновити.

Третє питання: Чи є в основі порожнини? Спробуйте пальцями постукати по штукатурці. Якщо лунає порожній звук, то штукатурку потрібно замінити.

 

Відтінки фарб

Вибір відтінку фарби для фасаду вимагає спеціальних зусиль. Необхідно уявити ефект вибраного кольору на великій поверхні задля досягнення бажаного результату. Класичний і завжди нейтральний варіант -- це білий колір. Більш сучасним варіантом є комбінації кольорів - відтінки жовтого, червоного, синього тощо. Ідеальним варіантом для контрастних кольорів є сірий.

 

Наша порада: перед остаточним фарбуванням обов’язково протестуйте вибраний відтінок!


Полезные материалы

эмаль АУ-199, эмаль УРФ-1128, эмаль ПФ-1189
Категория: Статьи | Добавил: lakma (02.10.2008)
Просмотров: 2498 | Рейтинг: 5.0/1 |